Corona Virüsü Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı? İŞTE GERÇEKLER

CORONA VİRÜSÜ NEDİR ve NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Daha önce yazdım fakat silindi. Bu sebeple hem nCoV 2019’un ırklara göre bulaşma oranı, hem de bu virüsün çıkış yeri ve amacını biyolojik silah haline kimin getirip piyasaya sürdüğünü kısaca yazayım.

Yıl 2012 ve Çin devleti “Bin Yetenek” isimli bir proje başlatır. Proje Biyoloji/Kimya/Tıp alanı üzerinedir. Ve şu anda 61 yaşında aşağıda fotoğrafı olan ABD Harvard Univ. Yaşam bilimleri Prof. Olan Charles Lieber bu bin yetenek konusuna ABD Hükümetinin bilgisi olmadan girer. Prof. Lieber yıllık 150 bin dolar kişisel harcama parası ve artı aylık 50 bin dolar maaş almaktadır. Çünkü aynı zamanda “Savunma Bakanlığı- Ulusal Sağlık Enst. Baş Araştırmacısı olarak görev yapmaktadır.

 

Yaptığı çalışma konuları bilim kurgu filmlerinde olur zannedilen ama gerçekte de var olan konular. Nano elektronik sensoru dokuya enjekte etme (cyborg dokusu), virüse enjekte etme (süper ajan), bakteriye enjekte etme (antibakteriyofaj) gibi bence mükemmel çalışmalardır. 2017 yılında Harvard’da en yüksek unvan olan Üniversite Profesörü unvanını alır. Başkan obama çalışmalardan rahatsız olur ve bu projeleri 2016 Haziran ayında durdurur.

2017 ocak ayında ise sarıların Trump koltuğa oturur oturmaz projeye tekrar onay verir. Ama bilmedikleri bir şey vardır. FBI konu üzerinde çok titizdir ve Özel Ajan Robert Plumb Prof. Lieber’den şüphe etmektedir. Ve 2018 yılında ajanlık yapmak, biyolojik ve teknolojik bilgileri Çin hükümetine satmak suçlaması ile dava açılır.

İlk başlarda “bin yetenek” projesini duydum ama hiç ilgilenmedim dese de 2012 yılında WUHAN TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ VE ARAŞTIRMA LABORATUARI ile sözleşme imzaladığı ve 10 milyon dolar aldığı, mail ve banka hesaplarından anlaşılır. Şu an hali hazırda tutuklu kendisi.

Bizim Prof. 6 yıldır zaten Çin ile çalışıyormuş ama ne çalışma. Öyle bir şey yapıyor ki, virüs üzerinde o kadar güzel oynuyor ki yine Corona ailesinden olan SARS virüsünü alıyor. Genetik takip edecek şekilde protein/gen yapısı ile oynuyor ve bu oynamalar ile Çin/Japonya/Kore/bazı Ortadoğu ülkeleri/Rusya gibi virüs üzerinde ki bu oynamaya yatkın ırkları enfekte edebiliyor.

Ayrıca bu virüse HIV virüsünde olan bazı proteinler ekliyor. Hem Çin hükümetini tehdit edecek hem kendi hükümetine yaranacak hem gerekirse bu biyolojik silahı Çin hükümetine satacak. Çok mükemmel iş. Fakat Çin o kadar uyuyan bir ülke değil. Aşağıda resmi olan 29 yaşında ki YANQING YE isimli aslında Çin ordusunda teğmen olan biyolog kızımızı “araştırma görevlisi” olarak Boston üniversitesine gönderiyor.

 

Ve kızımız profesörün de yardımı ile bazı bilgileri çalmaya başlıyor. ABD bunu anlıyor aslında ve aldığı bilgiler ile kaçmasına da müsaade ediyor. Sonradan arama kararı çıkarıyor. Kızımız hem bu bilgiler hem de elinde oradan gelirken çaldığı bilgisayarla Wuhan P4 laboratuvarının yolunu tutuyor. İşte Çin burada büyük bir hata yapıyor. Virüs üzerinde çalışırken virüs dışarıya sızıyor. Deniz ürünleri pazarına 4 km mesafede olan laboratuvardan sızan Virüsler hem deniz ürünlerine hem de çevredeki insanlara geçiyor. Önce saklamaya çalışan hükümet, ipin ucu kaçırınca dünya kamuoyuna açıklamak zorunda kalıp önce yarasa, sonra yılan, sonra karınca yiyen hayvanları suçluyor.

ABD bir ajan daha olduğunu biliyor ülkesinde. Guangzhou’daki Sun Yat-Sen üniversitesinden gelen doktora araştırmacısı aşağıda resmi bulunan 30 yaşındaki ZAOSONG ZHENG. Bunun gitmesine müsaade etmiyor ve 09 Aralık 2019 da Boston havalimanında valiz içinde bir çoraba gizlenmiş 21 şişe kahverengi renkte kimyasal ile yakalanıyor.

 

 

Hâkim David Hemesey tarafından sorgulanıp tutuklanıyor. Çünkü çaldığı materyal “Beth Israel Deacones Medical Center” laboratuvarından alınmış kanser araştırma çalışması. Öyle herkese geç yok yani ABD’de. Şahıs hali hazırda tutuklu. Bütün bunlar olurken 2012’den beri sözleşme yaptığı Prof. Lieber’den HIV virüsü proteininin Coronaya bağlandığını öğrenen Çin hükümeti harıl harıl çalışıyor.

CCR5 geni olmayan bebek. Nasıl Corona ACE II’ye bağlanıyorsa AIDS sebebi olan HIV’de CCR5 genine bağlanıyor. Kaldı ki Coronada da HIV var ve CCR5’siz insan demek. Tüm dünya insanları HIV ile enfekte olurken Çin vatandaşlarının olmaması demek. Eğer ki elde edilen(çalınan) virüsten ACE II’ye bağlanmayı P4’te kaldırabilirsek bu virüs tüm dünyaya karşı bizim silahımız olur diyor. Tabi elinde patladı ayrı mevzu.

Bunun için aşağıda resmi bulunan He Jiankui uzun süre çalışıyor ve LULU-NANA isimli ikiz kız bebekleri babadan geçen CCR5 geni olmadan dünyaya getirtiyor. Bu bebeklerden de serum üretip tüm vatandaşlarını aşılayacak böylece CCR5 geni aktif olmayan bir millet olacaklar.

 

Mükemmel fikir ve ilk duyduğumda hayran kalmadım dersem yalan olur. Bütün bilim dünyası ayağa kalktı bu ilk duyulduğunda. Olmaz öyle şey ve değişik mutasyonlar olur insanlarda diye. Ben o günde mükemmel dedim bugün de aynı fikirdeyim. Gen ile oynamak tehlikelidir bu yüzden bilim hep korkar karşı çıkar. Fakat işler Çin’in istediği gibi gitmedi ve virüs sızdı. Bu virüs ACE II’ye bağlanıyor ve bu genin sitogenetik yeri (meraklılar için) 17q23.3 yani 17. kromozomun 23.3 pozisyonu uzun kol (q) da yer alır. Aşağıya resmini attım.

Fakat tüm ırklarda aynı oranda olmaz bu gen ve Rs durumları o yüzden de her ırka aynı bağlanmaz virüs. Ülkelere göre elimde olduğu kadar oranları yazayım.

Türk         %2.8        Yunan    %2

İngiltere %19         Fransa   %17

Rusya     %18     İran       %17

Ermeni   %3        Suriye   %15

Arabistan %22    BAE     %27

Lübnan     %11  

Irak        %16     Almanya %23

İtalya     %29     Macaristan %5      

Bulgaristan %13   Mısır    %26

Çin       %47      Japonya   %51

Kore   %48        Vietnam   %45

Tayland %45     Tayvan   %46

Moğolistan %16    Azerbaycan %17

Liste şimdilik böyle.

Bu şekilde daha önce 1999/2003/2005’te yapılmış çalışmalar var. Fakat bu çalışmalarda hem ırk seçerken geçmiş araştırılmamış (mesela köken Arap ama adamı Türk kabul etmiş ) hem de teknik yetersizlik sebebi ile, birde öğrencilerin yaptığı araştırmalar olunca hata çok yüksek olmuş. Kürt kardeşlerimiz biz? Diyebilir. Biz biriz aynıyla vakiyiz kardeşiz. Sen benden kız aldın ben senden. Genler insanların diline, dinine, ideolojisine göre hareket etmiyor. Onlar bildiğini okur. Tıpkı arılar gibi. Sınırlar insanlar için. Kars’tan bal alınca Ermenistan’ın çiçek polenlerini çok yiyoruz emin olun. Bu yazdığımdan yani hiç görülmez vaka anlamayın. Ülkede kökeni genomu Türk olmayanda var, 3.5 milyon Suriyelide var. Ama ben şunu net söylerim. Sars nasıl hiçbir tane bile görülmemişse bu da bizi es geçecek. He olurda mutasyon değişir (influenza B) grip gibi boğaz epitel hücreye bağlanırsa Corona zaten dünya nüfusunun %80 ine bulaşır. Bizim yapacağımız şey stres yapıp bağışıklık düşürmemek ve hijyen kurallarına dikkat etmek. Bağışıklık güçlü ise zaten 30 yaş altı bunu rahat yener. 

 

VİRÜS KALBİ, TANSİYONU NASIL ETKİLİYOR?

Sizin de videolarda gördüğünüz gibi enfekte insanlar yollarda düşüp ölüyor. İlk vakalarda kalbi vuruyor demiştim, bazen epilepsi, bazen tiyatro da denilse kalbi vuruyor. Şimdi bunun nasıl gerçekleştiğini, yine çok tıbbi Latince terimlere girmeden tansiyon nasıl bir şey bunu da izah ederek yazmaya çalışayım.

Daha önce de bu virüsün tıpkı SARS gibi ACE II geni denilen bir proteine tutunup insanı enfekte ettiğini yazmıştım. İyi de bu ACE II nedir? İnsanlarda eğer tansiyon düşerse (normali: büyük 13, küçük 8) yani atıyorum 6/4 olursa organlara giden kan akışı zayıflar. Kanda ki bu basınç düşüşünü böbrekler fark eder ve RENİN isimli bir hormon salgılar. Bu RENIN ise “Anjiyotensinojen” isimli bir proteini “Anjiyotensin 1” haline çevirir.

RENİN’in işi bu kadar. “Anjiyotensin 1” akciğerlere kan ile gelir ve burada ACE (Anjiyotensin Converting Enzim) alır bu 1 olanı “Anjiyotensin 2” haline getirir. İşte işi görecek olan maddeyi elde ettik. Bu anjiyotensin 2 damarları büzer. Tıpkı gevşek bir bahçe hortumunu elinizle sıkıştırmak ve tazyik hortum içinde tazyik oluşturmak gibi düşünün.  Tansiyon zaten kalp kanı pompalayınca damarların iç duvarına yaptığı basınç demek. Damar büzüşünce basınç artar ve bu Anjiyotensin 2 (bakın hep kalple ilgili- anjiyodan akılda kalır) hee bu madde aynı zamanda tuz atılımını azaltır.

Ee ne olur ki? Tuz suyu tutar vücuttan su attırmaz. İsterseniz deneyin masaya az biraz tuz dökün değecek şekilde 1 damla da su. Anında çeker. Ee su tutulursa ne olur? Damarların içinde basınç olur tansiyon yükselir. Bu su aynı zamanda ödem de yapar.

Eğer tansiyon hastası iseniz tuzu azaltın, ödem varsa tuzu azaltın. Tuz atılımını böbreklere “aldesteron” hormonu salgılatarak yapar. İdrara çıkış azalır. Tansiyon düşürücü hap içerseniz tam tersi sık idrara çıkarsınız tuz ve su atılır çünkü. Evet tansiyon düşüktü (6/4) yükselttik.

Peki bu bizim virüs ACE’ye tutunursa ne olacak?

Normalde gün içinde uyurken farklı yürürken farklı sporda farklı hep değişken olur kan basıncı. Ama bunun ayarlanmasını sağlayan son ürün “anjiyotesin2” yi çıkaran ACE virüs tarafından bağlı! Tansiyon 6/4 yok çıkaracak malzeme yok. Üretecek ACE bağlı. Bu durumda organlara kan akışı çok azalır. Kan kalpte ama dakikada 75 atım yapan kalp düştü 10 atıma. Tansiyon 5/2 oldu. Bizim kalp düştü dakikada 5 atıma. 3/1 oldu ve kalp hadi beee dedi durdu. Lan ACE şu Anjiyotesin 1 maddesini 2 yap da damarları büzsün. ACE: Abi Coronalar sardı etrafımı çalışamıyorum.  KALP:  E o zaman bende çalışmıyorum. Gitti bizim Çinli amca. İstediğin kadar masaj yap dönmez.

Amcayı öldürdük bari biraz ilaca girelim. Yüksek tansiyon ilaçları işte ya bu anjiyotesinlerden birini ya da ACE’yi bloke ederek damarların büzüşmesini engeller ve tansiyonu yükseltmez. Aldesteron da salgılanmayınca bol idrara çıkartır. Umarım virüs ile bu adamlar neden düşüp kalpleri duruyor anlatabilmişimdir. Vücut çok acayip bir makina ve eşeledikçe şaşırtır, şaşırdıkça eşelersin. Tuzu azaltın, zararlı.

Ha bu arada bu virüste HIV var diyen ve eline alıp virüsü inceleyen Hintli Uzman Pramar aniden kalpten 67 yaşında öldü!

 

VİRÜSTE MUTASYON / AŞI

 

Şu mutasyon ve aşı mevzusunu çok kısaca bir yazayım. Çok soruluyor aşı gelişir mi ne zaman olur filan diye. 3 ila 5 yıl arası en hızlı çalışma ve denemeler sonrası belki yani o da belki aşı olur.

Bu aşı öyle 3 tane otu cezvede kaynat, sabah akşam 3 bardak aç karnına iç gibi olmuyor. Aşılar çok çeşitli metotlarla üretilir ve çok karışıktır anlatmak sayfalar alır, ama genel üretim modelleri üç şekilde olur.

1– Canlı ama zayıflatılmış (atenüe) virüs veya bakteri

2– İnaktif (ölü) virüs

3– Toksoit (ölü) bakteri şeklinde olur.

 

Atenüe aşıların içeriği atıyorum NCOV 2019 virüsü zayıflatılır ki öyle kolay değil, bu zayıf virüs verilir vücuda ve zayıflatılmış virüsü antikor yener ve tanır, hafızaya atar ve asla unutmaz. Sonra zayıf olmayan virüs dışardan girip enfekte etmeye çalıştığında zaten önceden tanıdığı virüsü öldürür.

Peki sıkıntı nerde? Bu zayıflatılmış virüsü bağışıklık sistemi zayıf, genetik sebeple bu virüse zayıfta olsa maruz kalınca enfekte olana, kanser, diyabet, böbrek, karaciğer hastası olana ve belirli bir yaş üzerine veremezsin.

Eğer verirsen şahıs enfekte olur. İşte aşıların genelinin bebeklikten 12 yaşa kadar yapılma sebebi hem bu hastalıklara yakalanmadan hem de bağışıklık sistemi güçlü iken virüsü/bakteriyi tanımasını sağlamak.

İkinci seçenek olan inaktif ya da toksoit olan ölü virüs/bakteri ile hazırlanan aşı ise zayıflatılmış aşı gibi iş yapmamakta genelde çok az enfekte hastalıkta kullanılmakta. Ha bunları da öyle vur kafasına öldür yapamıyorsun aşı hazırlarken radyasyonla RNA işlevsiz olacak ama antikorların tanıyacağı yerler kalacak gibi bir sürü konusu var.

O antikorların tanıyacağı yeri bile bulmak 2 yıl alır ki birde onu sağ bırakıp diğerlerini öldüreceksin radyasyon ya da ısı ile. Ha birde şöyle bir şey var. Virüsü yenip öldüren birinden antikor alalım diğer hastaya verelim onu da yensin o zaten mümkün değil her antikor kişiye özel. Antikordan aşı üretmekte ayni şekilde zor ve uzun süreç tabi aynı zamanda bunlar çok pahalı işlemler tek aşı araştırması 600 milyon dolar filan o da araştırma sonuç alınamayabilir. Vel hasılı aşı mevzusunu bulduk buluyoruz diyenler sadece gaz alanlar veya yalan söyleyenler. Daha 10 yıl oldu sars için de aşı yok.

Gelelim mutasyona. Şematik olarak yazayım.

A B C D E F G H   A B C D E F G H

1 2  3 4 5 6  7 8    8 1 2 3  4 5 6  7

Bu üstteki influenza (grip) virüsünün mutasyona uğramış hali. Solda her harfe bir rakam ama sağda sondaki rakam basa geldi. Hepsi bir kaydı. Al sana mutasyon ama bu tek sefer olmuyor. O sondaki 7 başa gelip hepsi bir daha kayıyor. Bu şekilde 4 bin çeşit hale girer bir grip.

Fakat nCoV2019 böyle değil.

A B C D E F G    A B C D E F G

2    4     6 7     1     3 4 5

İlki Corona ikincisi de. Ama bunların ikisi farklı mutasyona uğramış ve bu mutasyondan daha tehlikeli olanı ise altta kalan boşluklar. O boşluklarda HIV var 4 tanesinde ve girdiği bütün bakteri/hücrelerde o boşluklara o girdiği bakteri/hücrenin özelliğini koyuyor. Şimdi bunun hangi birine, hangi tür aşıyı kim nasıl bulacak ki böyle 3 ay sonra aşı hazır diye sallıyorlar. Bunun yolu hijyen + bağışıklık gücü şimdilik.

Sonrası için aşı bulunur ama şu anda sadece kamuoyunu yanıltmak olur aşı yalanları.

 

Kaynak I: https://twitter.com/traderAT12/status/1231249787275677697

Kaynak II: https://twitter.com/traderAT12/status/1227996212130914306

Kaynak III: https://twitter.com/traderAT12/status/1230936855601963009

 

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.