28 Aralık Twitter paylaşımları

Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi

Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı - Stratejist - Konuşmacı

1- Çavuşoğlu: Suriye’de kalıcı ateşkes ve siyasi çözüme çok yakınız, mutabakat her an yürürlüğe girebilir. Rusya, İran, Türkiye anlaştı.

2-Türkiye, Rusya, İran anlaşmasına muhtemelen S.Arabistan ve Katar’da müdahil olur. Yani bölgenin yerlileri AB/ABD dışında bir arayışta.

3-Rusya/İran/Türkiye ve eklenecek olan S.Arabistan/Katar anlaşmasına karşı ABD PKK/PYD’ye silah sevkiyatını hızlıca artırıyor.

4-Obama yönetimindeki ABD, Trump’un bölgede ne yapacağından emin değil. Trump başkanlığa oturmadan önce silah sevkiyatına hız verdi.

5-İbadi’nin dünkü açıklaması Mevlüt Çavuşoğlu’nun bugünkü açıklamasına istinadendir. Bölgede yerlilerin bir anlaşması var. Uygulanabilir mi?

6-AB/ABD bölgedeki Rusya/Türkiye/İran anlaşmasında nasıl tavır alır? Bölgede, DAEŞ temizlenirse Suriye’deki varlıkları sorgulanır.

7-Batının tarihi, hile, sabotaj, terör, suikast, tehdit, şantaj ile dolu. Yani PKK/İsrail Koridoru suya düşerse ne yapabilirler?

8- Bu konuda 9 Eylül 2016’daki tweetim şimdi daha anlamlı. ABD/AB bu anlaşmayı bozmak için İran’da Darbe/Arbede/İç Kargaşayıyı denerler. ( 16-Küresel fırfırlar, Türkiye/İran/Rusya işbirliğini bozmak için
Rusya/Türkiye’de “suikast” İran’da ise “darbe” deneyecekler)

9-Türkiye/Rusya/İran/S.Arabistan/Katar’da suikast, itibarsızlaştırma ve ummadık olaylar görebiliriz. Devletler bunu biliyor ve hazırlıklı.

10-ABD/AB merkezli Siyonist/Evanjelist/Küreselci odaklar, 100 yıldır kurguladıkları “Ortadoğu” planının çökmemesi için herşeyi dener.

11-Yerlilerin Suriye anlaşması; Suriye’nin toprak bütünlüğünü korur. Şia/Sünni Mezhep savaşını engeller. “Batı”sız bir düzen girişimi..

12-Suriye anlaşmasında en riskli ülke İran. İran’da Devrim Muhafızları ile Ruhani ekibi arasındaki kapışma derinleşir ve tasfiye süreci.

13-Bölgenin yerlilerinin anlaşması ile Emperyalizmin bölgedeki kara gücü PKK/PYD Arap/Pers/Türkler arasında
tost olur.

14-Son 50 yıldır Demokrasi/İnsan Hakları/Özügürlük vs pompalayanlar bu süreçte her devletin içine/derinlerine sızmışlar. Harekete geç emri!

15-Putin, “Türk Devletinin derinlerine sızmışlar” demişti. Aynı sızma Rusya’da da var, İran’da da var. Rusya’da beklenmedik olaylar.

16-Bölge yerlilerinin anlaşması ile gündeme getirilecek olan kargaşa/kaos ile artık bir sonuç alınmaz. Devletler de uyandı Vatandaşları da.

17-AB/ABD’nin en derinlerinde, kılcal damarlarına nüfuz eden “Küreselci Yapı” bu süreçte daha da ifşa olacak
ve kaybedecek

18-Bölgede bundan sonra neler olabilir, neler yaşayabiliriz, bu konunun analizine sonra devam edeceğim.
Selamlar

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.