Kıraç, Avrupa’nın tutumunu eleştirdi: Mide bulandırıcı

Konuk olduğu programda Avrupa Birliği’nin politikalarını eleştiren şarkıcı Kıraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşüncelerine katıldığını ifade ederek “Mide bulandırıcı bir şey” dedi.

Rock müziğin sevilen sesi Kıraç, CRI Türk FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Canlı yayında gündeme dair soruları yanıtlayan Kıraç, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi hakkında, “Bu iğrenç bir tezgahtı” yorumunu yaptı.

“MİDE BULANDIRICI BİR ŞEY”

Avrupa Birliği’nin politikalarını eleştiren başarılı şarkıcı, ırkçılığı AB ülkelerinin yaydığını belirterek, “Tarih boyunca Müslümanlarla savaşıp durmuşlar. O tarihsel kinin bitmediğini Lozan görüşmelerindeki dosyalar bize açıklıkla önümüze koyuyor. Irkçılık, faşizm hepsi Avrupa’nın malı. Türkiye’nin uygar olmasını istemiyorlar. Yıllardır bize Bulgaristan’dan, Yunanistan’dan kötü ülke muamelesi yapıldı. Bu hakikaten mide bulandırıcı bir şey” ifadelerini kullandı.

 

“ERDOĞAN GİBİ DÜŞÜNÜYORUM”

Avrupa’nın ülkemize karşı takıntıdığı tavrı eleştiren Kıraç, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi düşünüyorum. Doğruya doğru. Bu psikolojik bir sey, yeter. Bize karşı kullanılan ‘Dış kapıyı gösteririm’ tavrı beni çok rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.