Cihan Medya Dağıtım AŞ, TMSF’ye devredildi

Aralarında kapatılan Cihan Medya Dağıtım AŞ’nin de olduğu 7 şirkete atanan kayyumların görevlerine son verilerek, tüm yetkilerinin TMSF’ye devrine karar verildi.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği, “Gülen örgütüne bağlı şekilde yayın politikası izleyerek örgütün amacına hizmet ettiği” gerekçesiyle kayyum atanan Cihan Medya Dağıtım AŞ’nin de aralarında olduğu 7 şirketin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmesine karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, aralarında Cihan Medya Dağıtım AŞ’nin de olduğu 7 şirkette görevlendirilen kayyumların görevlerine son verilerek, şirketlerin TMSF’ye devrini talep etti.

Talebi değerlendiren İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararında, savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında, “Feza Gazetecilik AŞ. ve Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık AŞ.’ye avukat Sezai Şengönül, avukat Tahsin Kaplan, avukat Metin İlhan’ın yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulu oluşturmak üzere kayyum olarak atandıkları” hatırlatılarak, Feza Gazetecilik AŞ, Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık AŞ. ve Irmak Radyo Televizyon AŞ’ye ait tüm mal varlıklarının OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Maliye Bakanlığı’na devredildiği belirtildi. Bu şirketler yönünden kayyumlara yüklenen yetki ve sorumlulukların sona erdiği anlatılan hâkimlik kararında, OHAL kapsamında çıkarılan ve 1 Eylül’de yayınlanan KHK gereği kayyumların tüm yetkilerinin TMSF’ye devredilmesine karar verildiği aktarıldı.

Hâkimlik, Cihan Medya Dağıtım AŞ, Dünya Dağıtım AŞ, Fia Prodüksiyon Radyo TV Reklam Org. İletişim Sanayi Tic. Ltd. Şti, Poyraz Matbaacılık AŞ, Seyhan Matbaacılık AŞ, Etiler Matbaacılık Yayıncılık AŞ. ve Kule Matbaacılık Yayıncılık AŞ için görevlendirilen kayyumlara ait tüm yetkilerin TMSF’ye devredilmesine hükmetti.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

*