UPS Kargo ve Kargo Asist Rezaleti

Mağdur Cumhur Pekşe isimli vatandaş 8 Kasım 2017 tarihinde Kargo Asist firması aracılığıyla tahsilatlı bir gönderi yapıyor.

Tahsilatlı gönderi ne demektir öncelikle bunu açıklayalım. Kargo Asist firması ile gönderdiği bir ürünün/hizmetin bedelini müşterisinden kapıda tahsil ettiriyor. Yani müşteri ilgili ürünü kapıda ödeme şeklinde sipariş veriyor. Kargo Asist firması ise ilgili ürünü/hizmeti UPS Kargo üzerinden teslimat yaparak, müşteriden 10 Kasım 2017 tarihinde 3.750 Tl tahsilat işlemi gerçekleşiyor.

Olayın rengi bu aşamadan sonra bambaşka bir hal alıyor.

Ürünü müşterisine gönderen Cumhur Pekşe’nin, müşterisine verdiği hizmet ücreti olan 3.750 Tl’yi UPS Kargo’dan alamıyor. Yani UPS Kargo açık bir şekilde Cumhur Pekşe’nin parasının üzerine yatıyor. Gerekçe olarak ise Kargo Asist’in kendilerine borcu olduğunu, bu borcu bu parayla tahsil ettiğini söylüyor. Gidin Kargo Asist’ten alın alacağınızı şeklinde cevap alıyor UPS Kargo’dan Cumhur Pekşe.

Mağdur Cumhur Pekşe tahsil edilen parayı UPS Kargo’dan 1 aydır alamıyor.

Mağduriyetini gidermek üzere Kargo Asist’e başvuruyor. Kargo Asist ise UPS Kargo’nun kendilerine bu parayı vermediklerini söylüyorlar. Bu sebeplede Kargo Asist tahsil edilen 3750 Tl rakamı Cumhur Pekşe’ye ödemiyor. Gidin UPS Kargo’dan alın paranız onlarda şeklinde cevap veriliyor şirket tarafından.

İki şirketin kendi aralarında olan sorunu müşterilerine yansıtmasıyla ortaya çıkan problem resmen gülünç bir hal almaya başlıyor.

Cumhur Pekşe’ye ait maldan elde edilen 3.750 Tl tahsilat ücretini sadece taşımakla -ki taşıma ücretide alıyorlar- mükellef olmalarına rağmen iki şirket arasında mağdurun parası resmen hiç ediliyor.

Cumhur Pekşe mağduriyetinin giderilmesini için ve hakkı olan 3.750 Tl rakamı alabilmek için hukuki yollara başvurmuştur. UPS Kargo ve Kargo Asist şirketlerini kullanacak vatandaşlar için bir örnek olmasını temenni ediyor, mağduriyetin giderilmesini umuyoruz.

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan gibidir.”

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.