The Ottoman Lieutenant’tan ilk görüntüler

Türk ve ABD’li yapımcıların ortaklaşa hazırladıkları büyük ölçekli Hollywood prodüksiyonu film The Ottoman Lieutenant, ABD ve dünya perdelerinde yerini almaya hazır.

Türk ve ABD’li yapımcıların (Y Production ve Eastern Sunrise Films) yaptıkları büyük ölçekli Hollywood prodüksiyonu film The Ottoman Lieutenant, ABD ve dünya perdelerinde yerini almaya hazır. Paladin’in ABD’de dağıtımını üstlendiği The Ottoman Lieutenant, Amerikan filmi olarak Oscar adaylığı için gösterilecek.

Filmin konusu Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da, Van’da geçiyor. Amerikalı bir hemşirenin (Hera Hilmar – Da Vinci’nin Şeytanları) gözünden anlatılan filmin diğer başrollerinde, Oscar ödüllü Ben Kingsley, Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki performanslarıyla bilinen Josh Hartnett, yakın dönemin popüler dizisi Game of Thrones’da Daario Naharis karakteriyle tanınan Michiel Huisman var.

Kadrosunda Türkiye’den oyuncuların da yer aldığı filmde, Halil Bey rolünde Haluk Bilginer ve Melih Paşa rolünde ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem var.

Filmin çekimleri, Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan Prag – Barrandov Stüdyoları’nda ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yapıldı. 650 kişilik bir teknik kadro ve bin kişinin üzerinde figüran ekibi görev aldı. Film, Aralık ayında ABD’de limitli bir gösterim sonrasında ve 2017’nin ilk çeyreğinde ABD başta olmak üzere tüm dünyada vizyona girecek.

Kaynak: Al Jazeera

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.