Tavuk dosyasını açıyorum

Güven Akıncı

Güven Akıncı

1971 Malatya doğumlu. Gazi Üniv. İktisadi Bilimler Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1994 yılında Yeni Şafak gazetesinde muhabir olarak başladı. Selam, Ülke, Vakit, Yeni Şafak, Sabah, Gerçek Hayat, İsviçre Post, Star Gazetesi gibi gazetelerde yazıları yayınlandı. Evli ve iki çocuk babası. Ticari ve sosyal faaliyetlerinin yanında yazmaya devam ediyor.

Pelikan Dosyası adıyla bir dosya sürüldü piyasaya ilgilisine malum!

Vuruşmadan ziyade, pusu kurmayi tercih eden”şark kafalı” bir yazıcı kaleme almış anlaşılan..

Zira, yazıda imza yok. Imzasız yazılar/ihbarlar ciddiye alınmazdı oysa..Ancak siyasi kulislerden, gazete köşelerine, tv ci yorumlara hatta Başbakanımız`a kadar herkes pek bir önemsediler bu derlemeyi..

Neden acaba?

“Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir özelliği vardır” olabilir mi sebep? Ya da “artık nolacak ise olsun” mu dedi birileri?

Yazıyi okuyunca hiç şaşırmadığımi itiraf etmeliyim. Bilgilerin çogu açık istihbarat kaynaklarından elde edilmiş, dikkatli takipçilere sürpriz olmayan ve yer yer de abartılmış derlemeler..

Içeriğin dogruluğunu yüz üzerinden oranlarsak; yüzde yetmiş oranında dogru içerige sahip bir derleme bana göre..Otuzluk kısmı ise; magazinel, fantazi, abartı ve iftira…Bunları tek tek buraya yazmayı düşünmüyorum. Tıpkı,

Konu “Davudoglu ve çevresi” oldugunda, bahsedilmezse “eksik” kalacağını düşündüğüm baska konuları yazmayacağım gibi…

Ama bir değinilik istisnayi, müsadenizle hatırlatayım. Başbakan bu gün gurup toplantısındaki ” Hiç bir faninin reddedemeyeceği makamları elimin tersiyle iterim” haykırışından muharrik, hoş görünüz lütfen!!

2013 Eylül..Türkiye`de dersaneler konusu tartışılıyor. Hedef, devleti kitleyen bir paralel örgütün yok edilmesi.Dış Isleri Bakanı Davudoglu, Basbakan Erdogan, Cumhurbaskani Gül. Bir yil sonra ülke yeni cumhurbaşkanını sececek. En kuvvetli ihtimal, Erdogan Cumhurbaşkanı olacak. Basbakanlik makamı boşalıyor.

Türk dışışleri bakanı, bir toplantı icin New York`da…Bakan, devlet işleri bitince dönmüyor Türkiye`ye hemen. Muhterem hanımefendi`yi de yanına alıp Pensilvanya`ya geçiyor. Özel bir görüşme yapıyor o dönemin güç odaklarından biri olan Fetullah Gülen ile..Daha sonra bu görüşmenin, Cumhurbaskani`nın bilgisi dışında olduğu yansiyor basına..

Üstü örtülmeye çalışılan bu görüşme sonraki yıllarda “Basbakan ve ekibinin iş tutma tarzı” farkedildiğinde hep “Başbakanlık icin ön alma” faaliyeti olarak değerlendirililecekti..öyle de oldu!

SON BIR NOT; Türkiye sağı neden, bir süre iktidar olmanın ardından kendini infilak ettirir, biliyor musunuz? Bunu da başka zaman konusalım..uzun oldu yazı..

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.