Star Wars’tan 388 milyon dolarlık hasılat

‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ gösterime girdiği günden bu yana dünya çapında 388 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Rogue One, 2015 yapımı animasyon filmi ‘Home’ ve 2009 yapımı ‘Star Trek’in tamamını geride bırakarak şimdiden dünyanın 244’üncü en yüksek hasılatını elde etmiş oldu.

 ‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ gösterime girdiği 14 Aralık’tan bu yana dünya çapında 388 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Serinin sekizinci filmi olarak izleyiciyle buluşan yapım, altı günde 205,2 milyon dolarlık gişe yaptı. ‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, vizyona girer girmez 155 milyon dolarlık bilet satışı yapmıştı. İlk hafta için 130 milyon dolarlık gişe beklentisini aşarak, elde ettiği ilk hafta hasılatıyla, ikinci kez aralık ayı rekoru kırmış oldu. Rogue One, 2015 yapımı animasyon filmi ‘Home’ ve 2009 yapımı ‘Star Trek’in tamamını geride bırakarak şimdiden dünyanın 244’üncü en yüksek hasılatını elde etti.

‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen ‘Ölüm Yıldızı’ planlarını çalma görevi için bir araya gelmesini konu alıyor.

Filmin konusu

“Bir grup beklenmedik kahraman, imparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler.”

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.