Mardin Karayolu’nda askeri araca bombalı saldırı: 3 şehit

PKK’lılar, Diyarbakır – Mardin Karayolu’nda askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcı patlattı, 3 asker şehit oldu.

Mardin’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Sultançifliği Köyü yakınlarında, askeri aracın geçişi sırasında PKK’lıların yola yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı patlatması ettirilmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu.

KARAYOLU TRAFİĞE KAPANDI

Mardin-Diyarbakır karayolunun 25’inci kilometresinde bulunan Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Sultançiftliği köyü yakınlarında bugün saat 11.00’de, askeri aracın geçişi sırasında PKK’lıların yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu. Patlamada nedeniyle Diyarbakır-Mardin karayolu trafiğe kapandı.

PEŞ PEŞE SALDIRILAR

Bugün PKK’lıların, yola döşedikleri el yapımı patlayıcıları patlatması sonucu ilk belirlemelere göre Hakkari’de 4, Van’da ise 2’si ağır 8 asker yaralandı. Adıyaman’da da bir grup PKK’lı ile güvenlik güçleri arasında kırsal alanda çatışma çıktı, bir asker yaralandı. Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’ndeki Bayır Jandarma Karakolu’na ise bu sabahsaatlerinde bir grup PKK’lı tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine kısa süreli çatışma çıktı.

 

 

 

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.