Fuller’in kızı Ankara, Ankara’nın kocası Ruslan!

Ali Sali

Ali Sali

1960 yılında Balıkesir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Dursunbey'de tamamladı. ODTÜ, Hacettepe ve AÜ AÖF'de üniversite öğrenciliği yapmaya çalıştı. 1996 yılından bu yana Yeni Şafak gazetesinde Başbakanlık ve bürokrasi muhabirliği yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır. İlk şiiri Bursa'da Sanat Edebiyat dergisinde çıktı. Şiirlerini Aylık Dergi, Yönelişler, Mavera, Ütopya, Ayça, Kayıtlar, Dergâh, Hece, Edebiyat Ortamı, Kökler gibi dergilerde yayımladı. Şiirlerini kitaplaştırmadı.

FETÖNYAHU nam zatın koruyucu ve eğiticilerinden bahsediyorduk. Türkiye’deki en önemli koruyucularından biri Kasım Gülek, diğeri İshak Alaton! Kasım Gülek ismini zikredince hemen CIA ismini de zikretmek gerekiyor! Kasım Gülek CIA ajanı anlamına gelmiyor bu cümlemiz!

Bilenler biliyor CIA Kore’de Moon isimli bir tarikat kuruyor. Ve Kasım Gülek bu tarikatın ilk Türkiye temsilcisi! CIA ve Türkiye deyince de Graham Fuller ismini hemen zikretmeniz gerekiyor! Fuller deyince de Ankara’yı!

Ankara’yı, çünkü kızının ismi Semantha Ankara Fuller! Elin Amerikalısı, elin CIA ajanı Ankara’yı o kadar sevmiş, Ankara’yı o kadar benimsemiş ki, kızına isim olarak seçmiş! Elin adamı Ankara benim diyor bir nevi! İşte bu Ankara’nın kocası da ABD’de yaşayan ve ABD’deki Çeçen toplumunun önemli isimleri arasında yer alan Ruslan Tsarniyev ile evlenir. Ruslan, bu soy ismini ABD için beğenmemiş olmalı ki Tsarny yapar! Bu ismin bizimle, Türkiye ile alakası ne diye bir soru gelebilir aklınıza!

Bir biçimde bağlantısını kurmaya gayret edeceğiz! Bilmem hatırlayanınız kaldı mı, bundan birkaç yıl önce Boston maratonunda iki Çeçen kardeşin bomba patlattığı bir hadise yaşanmıştı! Türkiye’de o kadar yoğun bir gündem yaşıyoruz ki, bırakın Amerika’da birkaç yıl önce meydana gelen bir olayı hatırlamayı, geçtiğimiz Ramazan ayının son günleri İstanbul’da havaalanında yaşanan bombalı saldırıyı bile hatırlayan kaldı mı, emin değilim!

İşte bu iki Çeçen gençten birinin ölü olarak ele geçirildiğini, diğerinin ise yaralı olarak ele geçirildiğini servis etmişti küresel haber ajansları! Servis etmişti, ama bir tek kare resim paylaşmamıştı! O iki Çeçen gencin eski ve sağlıklı-mutlu resimlerini servis etmişlerdi! Ne ölü, ne de yaralı ele geçirilen bu iki gencin ölü, ya da yaralı hallerinin resimleri ne hikmettir bilinmez, bir tek kare bile paylaşılmamıştı!

Neden diye düşünürken, birden aklımıza amcalarının Ruslan Tsarniyev/Tsarny olduğu aklımıza geliverdi! Biraz önce bahsettik amcaları Ruslan CIA’nın Türkiye ve bölgeyle ilgili önemli isimlerinden Graham Fuller’in damadıydı! Yani Ankara Fuller isimli hanımın kocası olan Ruslan’ın yeğenlerinin ölü, ya da yaralı resimlerinin yayınlanması bize pek mümkün gelmedi! Zaten o bombalı eylemin yapılmasında da bir gariplik hep vardı! Hele iki kardeşin ele geçirilme operasyonları da medyaya yansıdığı kadarıyla birçok soru işareti taşıyordu!

Bunların hiçbirine takılmayalım dedik ve unutmuştuk Boston maratonu bombalı eylemini! Sonra birden geçtiğimiz Ramazan ayının son günlerinde İstanbul’da havaalanında ikili bir bombalama hadisesi yaşadık! Hatırlayanınız var mı bu eylemi yapanların nereli olduğunu? Bombalamayı IŞİD isimli katiller sürüsünün iki elemanı yapmıştı hani! O iki eleman nereliydi? Evet, bildiniz Kafkasyalı!

Burada hemen IŞİD isimli katiller sürüsünün 6 ayrı yapıdan oluştuğunu, her birimi farklı bir istihbarat örgütünün kullandığını, o istihbarat örgütlerinin yönlendirmesi ve desteğiyle eylemler yaptığını hatırlatalım! Mesela IŞİD’in bir kanadını CIA kullanırken, bir başka kanadını MOSSAD, bir başka kanadını da MI6 ya da Alman BND’nin kullandığını, hatta bazen istihbarat örgütleri arasında kullandıkları kanadı kiralama işlemlerinin yapıldığını da ekleyin buna! IŞİD’in Kafkasya kökenli elemanlarını CIA’nın kullandığını söylemeye bilmem gerek var mı!

Ne diyorduk, Graham Fuller’in kızı Ankara, Ankara’nın kocası Ruslan! Tabii bir de Graham Fuller’inFETÖNYAHU isimli paralel gâvurun Türkiye’deki önemli ikinci eğitmeni olduğunu mu söylemiştik bir önceki yazıda!

Bir Cevap Yazın

*