Binali Yıldırım: Anayasa değişiklik teklifi bu hafta bitmeden Meclis’e sunulacak

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifine ilişkin, “İnşallah Rusya dönüşü, büyük bir mani olmazsa, bu hafta bitmeden teklifimizi gazi Meclisimize sunmuş olacağız.” dedi.

Yıldırım, resmi ziyarette bulunacağı Rusya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı.

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile TBMM’deki görüşmesini hatırlatarak, anayasa değişikliği teklifinde bulunduğu belirtilen pürüzler üzerinde uzlaşı çıkıp çıkmadığını ve teklifin Meclis’e ne zaman sunulacağını sorması üzerine Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli’ye çay içmeye gittim, beraber çay içtik, biraz sohbet ettik ondan sonra ayrıldık. Bu konuları daha önce konuştuk, vardığımız mutabakat çerçevesinde her iki partiden de arkadaşlarımız, genel başkanların talimatlarını, onların yönlendirmelerine uygun olarak detayları, teknik çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Kamuoyuyla bugüne kadar paylaştığımız bu anayasa teklifiyle ilgili ne söylediysek aynen adım adım gerçekleşiyor. İnşallah Rusya dönüşü, büyük bir mani olmazsa, bu hafta bitmeden teklifimizi gazi Meclisimize sunmuş olacağız.”

BAŞBAKAN YILDIRIM RUSYA’YA GİTTİ

Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak “TUR” ile saat 20.20’de Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitti.

Başbakan Yıldırım’ı, Esenboğa Havalimanından, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ankara Valisi Ercan Topaca, Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile diğer yetkililer uğurladı.

Yıldırım’ın beraberinde eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Rusya’ya gitti.

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.