5 Ekim Twitter Paylaşımları

Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi

Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı - Stratejist - Konuşmacı

1-ABD/Rusya karşılıklı rest çekti. ABD Rusya ile barış görüşmelerini askıya aldı. Rusya ise Nükleer anlaşmaları. Bundan sonra ne olur?

2-ABD, Rusya’ya rest çekerek ABD seçimi endeksli “blöf” mü yapıyor. Yoksa devletler arası bir savaş hazırlığımı var?

3-Devletlerin/lobilerin/dinci-tapınakçı örgütlerin bölgede hedefi farklı Devletler güç/enerji/paylaşım

Örgütler/lobiler din/ideoloji peşinde

4-ABD’nin resmi/paralel tarafının Suriye’den beklentisi; PKK/Ateist Kürt ağırlıklı Cumhurbaşkanı Kürtlerden olan “federal bir Suriye”.

5-ABD’nin tarafları Esad’ı istemiyor ama Esad’ın gidiş zamanını İsrail’in güvenliği nedeniyle kendileri belirlemek istiyor.

6-ABD, İran-Irak savaşında, zayıf olana destek verip öne geçirdi, sonra arkada kalana destek verip onu öne geçirdi. Ve savaş 8 yıl sürdü.

7-ABD, Suriye’de İran/Irak savaşında uyguladığı taktiği uyguluyor.  Savaşın devamı için düzenli olarak yanlışlıkla tarafları bombalıyor.

8-ABD’nin yanlışlıkla vurduğu Esad güçleri arasında 7 kişilik Rus Subay ekibi de bulunuyordu.

9-ABD Bugün, Musul çevresinde yanlışlıkla “Sünni” güçleri vurmuş. ABD bölgede güçler arası dengeli savaş moderatörlüğü yapar gibi.

10-ABD’nin dünya genelindeki tüm operasyonları artık seçim endeksli. Her taraf dünyanın en büyük silahlı gücü ABD’ni kontrol peşinde.

11-Trump, Obama’nın Suriye/DAEŞ başarısızlığı üzerinden politika yapıyor. Demokratlar mecburen Rusya ile gerginlik oluşturuyor.

12-ABD seçmeninin önemli bir kısmı, dünyaya “ayar vermeye” alışmış ve sözde demokrasi/özgürlük adına savaş/ölüm istiyor.

13- Wikileaks’ın 2010 yılında sızdırdığı, ABD askerlerinin Irak’ta sivilleri öldürdüğü video ekte

İzleyin.

https://youtu.be/5rXPrfnU3G0

14-Demokratlar, seçim öncesi Suriye’de “küçük bir gösteri” ile ABD seçmenini etkilemek istiyor.

Esed’e askeri operasyon seçeneği masada.

15-Rusya, ABD’nin seçim öncesi “görüşme masası devirmesine” Nükleer tehdit ile karşılık verdi. Ve tüm dünya gerildi.

16-ABD adına bölgede bulunan asker/danışmanlar ABD’nin “resmi politikaları”ndan çok bağlı oldukları paralel dini/ideolojik hedefler peşinde.

 

17-ABD’nin Resmi tarafı, Bölgeyi ekonomik/siyasal kontrol, Paralel tarafı ise Şia-Sünni mezhep savaşı

Vaat edilmiş topraklar peşinde.

18-ABD için petrol ticaretinin dolarla yapılması önemli “petrol ticaretini kontrol” Petrolü kimin aldığından çok hangi para ile satıldığı.

19-ABD’nin resmi tarafı 21.yy’da doların ana rezerv para olarak kalmasını isterken Paralel tarafı 4.Sanayi Devrimi endeksli “dijital para”.

20-Trump’un arkasında silah lobisi var. Kontrollü savaş/kaos peşindeler ABD’nin süper güç olarak devamı için silah satışı ve savaş.

21-Clinton’un arkasında küresel ideolojik lobi var. 4.Sanayi Devrimi endeksli, nüfus kontrolü/azaltılması için gelecekte nükleer savaş.

22-ABD seçimine kadar Suriye’de “kontrollü gerginlik” devam eder. Esad’a yönelik yanlışlıkla saldırılar yine olur. Bir dünya savaşı olmaz.

23-Seçimi sonrası, ABD Suriye’ye ağırlığını koyar. ABD Suriye’de kaybederse Osmanlı’nın “2.Viyana kuşatması” sonucu gibi gerilemesi başlar.

24-Trump kazanırsa, ABD Suriye’de “güç kullanır” ve ölümler artar. Clinton kazanırsa diplomasi yapılıyormuş gibi savaş ve yine ölümler artar.

25-Önceki Suudi Kralı Abdullah, direk ABD’nin güdümünde idi. Şimdiki Kral Selman biraz bağımsız politika izlemeye kalktı. Ve hedefte.

26-Suud Kralı Selman’ın Rusya ile Petrol fiyatını görüşmesi, nükleer anlaşma girişimi. ABD Kongresi 11 Eylül 2001 davası ile karşılık verdi.

27-ABD Dış İşleri Bakanı Kerry’nin BM’deki ses kaydı basına sızdırıldı. Demokratlar başarısız gösterildi.

ABD kendi içinde de savaşıyor.

28-Rusya, ABD’nin masayı devirmesi ile Suriye hava sahasını kontrol ettiğini açıkladı. Savaş isteniyorsa savaşırız mesajını verdi.

29-Suriye’de BM yardım kamyonları vuruldu. Rusya/Esed biz yapmadık dedi. BM havadan vuruldu dedi. Türkiye, Esed yaptı dedi. Koas/Karambol.

30-ABD Suudları köşeye sıkıştırma, 750 milyar dolarına el koyma peşinde iken paralel tarafı da İran/Suud mezhep savaşı peşinde.

31-Türkiye Atlantik-NATO ile Avrasya/ŞİÖ kıskacında. Hangi tarafa kayarsa, güç dengesi değişir.

Putin 10 Ekim’de İkna için Türkiye’ye geliyor.

32-ABD’nin resmi tarafı “PKK/Kürt Akımı” peşinde. Türkiye ve Rusya ise “Türk Akımı” peşinde ve adımlar atıldı. Anlamı: Ortalık toz-duman.

33-ABD, FETÖ darbesi ile Türkiye’yi teslim alacaktı olmadı. Şimdi İran’da darbe/iç kargaşa peşinde

İran, Şii milislerini kontrol edemeyebilir.

34-ABD/İngiltere, İran Şii milisleri üzerinde hesap yapıyor. Hem Irak hükümeti hem de Şii milisler bugün Türkiye’yi savaş ile tehdit etti.

35-CB Erdoğan’ın Musul’da bizde olmalıyız açıklamasından sonra ABD, Şii milisler üzerinden Beşika’daki Türk Askeri varlığını tehdit ediyor.

36-ABD/İngiltere/İsrail, Irak Şii Milislerini Musul vaadi ile “mezhep savaşı” için kışkırtıyor. Amaç, Rusya/İran/Türkiye işbirliğini bozmak.

37-Türkiye’nin “güvenli bölge” isteğine hep karşı çıkan ABD bugün olsun diyor. Amaç, Türkiye/Rusya işbirliğini önlemek.

38-ABD, Türkiye’ye Rakka’ya yürü diyor. Amaç; seçim endeksli DAEŞ’e karşı başarı ve

Türkiye’yi Şii Milisler/İran ile kafa kafaya getirme.

39-ABD’nin yapacağı her teklif üzerinde dikkatle düşünmeli. ABD adına karar verici mekanizma sofistik hesaplar yapıyor.

40-ABD’nin resmi/paralel tarafı içindeki dini/ideolojik lobi/tarikatlar, “Vaat Edilmiş Topraklar”dan vazgeçmez. Kasap önündeki kedi gibi.

41-ABD’nin resmi/paralel tarafının Kürtlerle ilgilenmesi, bölgedeki hedeflerine ulaşması için “figüran/araç”tan başka bir anlam taşımaz.

42-ABD’nin Siyonist/Evanjelik kökten dincileri, Vaat edilmiş topraklar- Paralel tarafı ise Suryani, Ezidi vs. “öz yönetimler” peşinde.

43-Bölgede olan görünüm olarak “Haçlı Savaşı” olsa da aslında değil ABD/AB’nin paralel tarafı “Haçlılığı” da istemiyor.

44-ABD’yi yönetenleri ABD hükümetindeki “resmi görevi” dışında “Şahsi dünya görüşü” ile de bilmek gerek. ABD’nin bileşenleri neler?

45-ABD, Dünya Demokrasisin beşiği. Halkı demokrat. Ama ABD/CIA/NSA/PENTAGON/Kongre’dekiler

Kim

Neye inanırlar

Hedefleri ne?

46-Türkiye’de vatandaş Ak Parti’yi seçti. Ama kadroları FETÖ ele geçirdi, vatandaş FETÖ defterini dürdü. ABD’de ise durum daha vahim.

47-Rusya için bölgedeki varlığı “ölüm-kalım” savaşı. Ya Türkiye ile birlikte kazanacak. Ya da Türkiyesiz kaybedecek. Putin bunun farkında.

48-ABD/AB’nin bölgede kara gücü yok. PKK/PYD teröristlerini kullanıyorlar. Ama Türkiye’nin Suriye’ye girmesi ile hesapları bozuldu.

49-ABD’nin resmi tarafı, Trans Atlantik/Trans Pasifik Ticaret projeleri peşinde. Paralel tarafı ise İngilizlerle beraber İpek Yolu peşinde.

50-Şu anda bölge öncü depremlerle beşik gibi sallanıyor ama ABD seçimi sonrası bu süreç böyle devam etmez.

51- Çin, Rusya ile proje geliştirse de “4.Sanayi Devrimi/İpek Yolu” ile dünyayı ticari kuşatma peşinde

Çin, ABD seçimi sonucunu bekliyor.

52-İngiltere, Almanlarla tarihi mücadelesi çerçevesinde Türkiye ile Ticari/siyasi anlaşma peşinde. Merkezde yine “İpek Yolu” projesi var.

53-İsrail, bölgede savaşın devam etmesini, güçsüz devletler ve

Şii/Sünni

Pers/Arap

savaşının çıkması için elinden geleni yapıyor.

54-Atlantikçiler, bölgedeki demografik/dini güç dengeleri ile oynuyor. Musul’daki Sünnileri Şii milislere yem etme peşinde. Mezhep savaşı.

55-Atlantikçiler, Irak ve Suriye’de PKK/Ermeni güçlerini Arap topraklarını Şii Milislere de Sünni Bölgelerini vaat ediyor. Kaşıma/Kışkırtma

56-S.Arabistan, Şia tehdidi/istilası, parçalanma korkusu ile bir kerede daha “Birleşik Sünni Ordu”yu devreye sokmak için Türkiye’de.

57-ABD seçimi sonrası Suriye problemini savaşsız çözmek bir mucize gibi Rusya’nın nükleer tehdidi kararlı olursa savaşsız siyasal çözüm olur.

58-Türkiye bir karar aşamasında. Putin, 10 Ekim’de Türkiye’yi taraf seçme konusunda zorlayacak

Kararın sonucu ne olursa olsun ciddi risk.

59-ABD seçimi sonrası savaş olsa da olmasa da Emperaylist sömürgeci Küresel istilacılara bölgede kara gücü hizmeti veren PKK/PYD tost olur.

60-Suriye’de Devletler

Dini/İdeolojik, lobi/Tarikatlar

birbirini kilitledi. İşin içinden nasıl çıkılacağını bilen olduğunu sanmam.

61-ABD/AB Ekonomisi sıkıntıda Bölgeyi kontrol eden 21.yy güç dengesinde öne geçer. ABD seçimi sonrası stres/kaos, tehditleşmeler artar.

62-Bölge için en büyük risk Şia yayılmacı/istilacılığı İran, milislerini kontrol ederse, mezhep savaşı önlenir. Hesap bozulur.

63-Avustralya Hükümeti vatandaşlarına “çip takacakmış”. Bu haberi dikkatle okuyun. 4.sanayi devrimi/ideolojik proje.

https://t.co/fBUQrAUkdU

64-Berlin/Londra/New York/Pekin merkezli “paralel dünyacıların” projesi dünya insanına çip takıp kontrol etme.

https://t.co/fBUQrAUkdU

65-Küreselci/paralel dünyacılar, bölgede bir nükleer savaş istemez. Hesapları 4.sanayi devrimine endeksli. Bu nedenle bir anlaşma olur.

66-Allah (c.c.) Türk Milletini, Müslümanları/Dünya insanını “Küreselci/paralel dünyacı” fırfırların şerrinden korusun.

Bir Cevap Yazın

*