22 Kasım Twitter paylaşımları

 

1-Türkiye “şüyuu vukuundan beter” sözüne uygun “tecavüz/istismar” odaklı “gürültülü” bir hafta sonu geçirdi. Ortalık toz-duman.

2-Seçilenler yönetmek için, kamuyu ilgilendiren konularda önerge vermeden önce “algı yönetimi/bilgilendirme süreci”ni iyi yapmalı

3-Başbakan “Tecavüzcüleri kapsamayacak” diyor ama “toz-duman” arasında her söz güme gidiyor. “Söz”ün bittiği ortamlarda “gerçek” güme gider

4-Türkiye’nin sağı/solu, tüm taraflarının insani değerleri dünyaya göre daha iyidir. Kimse tecavüzcüyü aklayamaz, tasvip etmez.

5-Türkiye’de hapishaneye düşen bir tecavüzcü genelde şişlenir, sopa yer. Hele çocuk istismarcısı ise hiç kurtuluşu yok.

6-Bugünküne benzer olay 1938’de de gündeme geliyor. Atatürk, yaşı küçültün ve çözün diyor. O zaman, bu kitle olsa Atatürk’e ne yapardı?

2016-11-22_15-43-29

7-Hükümet, vekillerine/yöneticilerine “sosyal medya kitelesel algı yönetimi eğitimi” vermeli. Vatandaş duyarlılık/müdahale hakkını kullanır.

8-Çocuklarımız geleceğimizdir. Çocuklar üstünden gürültü/istismar, kimseye kazandırmaz. “Kaş yapayım derken göz çıkartma” hali

9-Devlet, çocuklarını korumakla görevli. Çocuk yaşta evlilik tasvip edilmez. Ama bugün sahnede çocuk kavgası değil, “siyasal kavga” var.

10-Türkiye’nin tarafları “üçüncü göz/algı yöneten ajanlar” olmasa anlaşır. Aslında herkes aynı şeyi söylüyor ama kimse kimseyi dinlemiyor

11-Avrupa’da yaklaşık 10 bin mülteci çocuğu kayıp. ABD/AB’de “Pizzagate” skandalı var. Meclis önergesinin zamanlaması manidar!
(Avrupa ve Amerikan medyası Pizza skandalı ile çalkalanıyor. Bizde bir el bu skandalı yaygara ile örttü. Okuyun
http://yenisancak.com/10-maddede-pizzagate-skandali-2/

12-Kadın/çocuk mağduriyeti varsa giderilir. Gürültüye vs pabuç bırakılmaz. Ama öncesinde, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi şart!

Bir Cevap Yazın

*