21 Ekim Twitter Paylaşımları

Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi

Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı - Stratejist - Konuşmacı

1- Carter neden böyle konuştu.? Ne değişti?  Beklentileri ne? Bu akşam analiz edeceğim.

2-Musul’u DAEŞ’ten kurtarma adındaki “Musul’u Harap” etme operasyonunda ilerleme yok. Atıp tutmalarına bakmayın.

3-Musul’u kurtmak için yola çıkanlar, Kerkük’te baskın yedi, Kerkük’ü kurtarmaya çalışıyor. Çapulcu sürüsü Haşdi Şabi bu işi beceremez.

4-İran/Irak/Peşmerge/ABD vs. Türkiye olmadan Musul’da bir başarı elde etme şansları yok. Bunu yakında görecekler.

6-ABD Musul’un Batı yakasından DAEŞ için Suriye’ye kaçış yolu bıraktı. Amaç, seçim öncesi Musul’u DAEŞ’ten kurtarmaktı.

7-ABD, Musul operasyonunu öncelikle ABD seçimine endeksli yaptı. Demokratlar, Irak’tan DAEŞ^’i temizlemiş olarak seçime gidecekti.

8-Türkiye’nin kararlı tavrı ABD’yi ürküttü. ABD artık Türkiye’nin blöf yapmadığını biliyor. “Fırat Kalkanı Operasyonu”nda bunu gördü.

10-Türkiye’nin Musul’a askeri operasyonu ABD’nin tüm hesap/prestijini sarsar. Bu nedenle Carter, beraber yapalım vs diye bir yol arayışında.

11-Türkiye’nin ÖSO üzerinden PKK/PYD’yi vurması, NATO/ABD tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Doğru düzgün tavır alamadılar.

12-Türkiye, Suriye’de, sadece Fırat’în Batısına değil Doğusuna da müdahale hazırlığında.Afrin/Tel Abyad’ta da PKK vurulacak.

9-ABD Savunma Bakanı Carter, ABD seçimine kadar  Türkiye’yi “Sizi Irak’la anlaştıralım” vs diyerek oyalamak istiyor.

5-ABD Savunma Bakanı Carter Türkiye’ye gelmek için uçağa bindiğinde,  Türkiye ABD güdümündeki PKK/PYD’yi vurarak cevabını peşinen verdi.

13-İran’ın Afganistan/Pakistan/Hindistan vs. topladığı “Ahura Mazda”nın Şia görünümlü “Zerdüşt” çapulcu Haşdi Şabi’leri savaşamaz.

14-Türk Devletinin tavrı açık ve net. Türkiye’yi tehdit eden terör örgütü nerede isi gidip ininde basmak. Irak’ta operasyon..

15-Batı Haçlıları/Atlantikçiler/Küresel fırfırlar, “terörle mücadele” altında bölgede “mezhep savaşı” endeksli haritalar çiziyor.

16-Irak’ın İslam görünümlü Zerdüşt/Mecusi “Haşdi Şabi”lerinin sicili belli. Felluce’de yaptıklarını Musul’da yapmak istiyorlar.

17-Küresel fırfırlar/Batı Haçlıları, Ortadoğu’yu “İslam Öncesi” pagan dinlerin yeninden döndürme peşinde. Persler bu projede başrolde.

18-Bu resmi bugün bir arkadaş İstanbul girişinde çekmiş. Bir İran Tırı ve arkasında “Pers Kralı” var. Persopolis İran gerçeği bu.

18

19-Musul’un batısını açık bırakıp, DAEŞ kaçsın istediler ama kaçan yok. Ayrıca Musul DAEŞ üzerinden değil Sünni Araplar üzerinden okunur.

20-Üst Akıl/Şeytani akıl,  bölgede Suudiler üzerinden “Selefi/Vahhabi”, İran “Şii”lik üzerinden “Pers yayılmacılığını” destekliyor.

21-İran/Şii Haşdi Şabi

Vahhabi/Selefi/DAEŞ

FETÖ

PKK

aynı “üst/şeytani” aklın “veri tabanında” kayıtlı ve üzerinde çalışılmış projeler.

22-İran/Pers İmparatorluğu “hırsı” Suudiler İslam dünyasının lideri olma “hırsı” cehalet ve “kör gözle”

şeytani akla “hizmet” peşindeler.

23-Bölgede “hak/hukuk” ve anlatmaya kalmak artık zaman kaybı.  “Baskın basanındır” misali, güçlü olan, stratejisi iyi olan kazanır.

Bir cevap yazın

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.