15 Temmuz Başarılı Olsaydı

Güven Akıncı

Güven Akıncı

1971 Malatya doğumlu. Gazi Üniv. İktisadi Bilimler Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1994 yılında Yeni Şafak gazetesinde muhabir olarak başladı. Selam, Ülke, Vakit, Yeni Şafak, Sabah, Gerçek Hayat, İsviçre Post, Star Gazetesi gibi gazetelerde yazıları yayınlandı. Evli ve iki çocuk babası. Ticari ve sosyal faaliyetlerinin yanında yazmaya devam ediyor.

DENİZ BAYKAL : Geçmişin iktidar sahipleri I-ııh, muktedirleri I-ııh tüm uyarılarımıza tüm yapmayın, sistemin temelleriyle oynamayın demelerimize rağmen I-ııh efendime söyleyeyim, bu mukadder sonu kendi elleriyle hazırlamışlardır. Devlet raydan çıkarılmıştı, şimdi rayına tekrar oturtulmuştur, hayırlı olmuştur, güzel olmuştur…(resmi söylem)

!!! Bu şerefsizler bizim kaset işini yapanlar. Simdi anladım artık eminim..Yandık! güç bunlara geçti..Neyse o zaman bas bas bağırmıştım “Bu iş okyanus ötesinin işi değil“ diye..Ordan yırtarım inşallah!(içine konuşma)

AHMET DAVUDOĞLU : Ülkemiz şanlı tarihinin bir çok döneminde büyük badireler atlatmıştır. Zor zamanlardan geçiyoruz. Ve yine şanlı tarihimizin yol işaretlerini dikkate alarak bu zorlukları askerimiz ve milletimiz ile el ele aşacağız. Geçmişi konuşmak artık yersiz bir ameliyedir, önümüzdeki günler memleketimiz için hayırlı olacaktır. Yurtta sulh konseyi`nin, en yakın zamanda demokratik seçimlerin yapılmasını temin edeceğine inancım tamdır.(resmi söylem)

Biraz sabır biraz öngörü, çözer tüm sorunları. Bu Bunak`ı Eylül 2013 de ziyaret etmekle nasıl da akıllılık ettim. Beni koltuktan almak ha!! Sadece sabır ettim bak! Olum ben stratejik derinlik bilirim, öyle kaldırımlar falan da emzirmedi beni. Okul sıralarında, amfilerde beyin patlattım ben! Amerikalı ve Ingiliz dostlar tamamdı zaten, bu Bunak`ın kafasını karıştıran olmazsa artık iş benim! (içine konusma)

HÜSEYİN GÜLERCE : Erdoğan bu sonu hak etmiştir. Yüce yargımız, devrik Cumhurbaşkanı`nı hakkındaki her iddia ile ilgili adilce yargılayacaktır. En başta AKP nin kuruluş günlerinde de yazdığım gibi “milli görüş sapkınlığı“ndan çıkan her siyasal düşünce boğulmalıdır. Erdoğan, en zehirli milli görüşçü idi, hiç değişmemişti. Simdi yüce Türk milleti önünde hesap verme zamanıdır. AB kriterleri çerçevesinde idam cezasının uygulanmaması talihsizlik, zira Erdoğan`ın idamı yeni Türkiye`de bir umut doğuracaktır. Acımayın, acırsanız acınacak hale düşersiniz! Hizmet hareketine sırt çeviren hiç kimse iflah olmamıştır.(resmi söylem)

Ne aşağılık bir adamım ben ya! Darbe başarısız olsaydı, benzer hakaretleri Fetullah`a yapacaktım. Ama milli mücadelecilik böyle bir şey zaten. Bu dünya bana mevsim hep yaz. Varsa cennet –cehennem yandım valla! Bizim Melih`i de kurtarmalıyım, hizmetin yargısının elinden. Melih`ı hırpalamasınlar.( içine konuşma)

AHMET ALTAN : Lanet olsun, bin yıllık kaderimizmişçesine gene bir darbe gününe uyandık. Bu ülkenin askerleri he zaman siyaseti biçimlendirmeyi, dahil olmayı gerektiğinde siyasete el koymayı cok sevdiler. Erdoğan iktidarı kaba, hoyrat bir diktatörlüğe gidiyordu, kabul! Erdoğan, dünya lideri olma şansını “kupon arsaya“ feda etmişti. Hırsız bir iktidar vardı.evet, evet, evet..Ama bu yüzyılda darbe olmamalıydı, darbeden medet ummamalıydık. (resmi söylem)
Bir çift kadın memesine vatanı satmaktan çekinmeyecek olan ben, ne kadar ciddiye aldım ki bu ülkeyi? Niye ? Neden? Çetin Altan düzeltemedi ben ne yapabilirim. İster misin, bu Fetullahçı darbeciler alsınlar beni de içeri? Valla olur a! en iyisi bir süre kaçmak belki Portekize…(içine konuşma)

“İHLAS“CILAR : Yurtta sulh konseyi anayasal bir devlet organıdır. Biz gurup olarak Enver abi`den gördüğümüz üzere her organı sarıp sarmalarız. Devletimizin bu organını da ağzımızın içinde, başımızın üstünde tutacağız.

AKP`NİN TALANCILARI : Tayyip bizi kandırdı, bizi tehdit etti. Başka şansımız yoktu, bizi cezaevlerine atmakla çocuklarımızı öldürmekle tehdit etti Tayyip. Allah askerimizden razı olsun. Orduya sadakat şerefimizdir. Tayyip asılsın !

DEVRİMCİ/ İHLASLI MÜSLÜMANLAR : Türkiye müslümanları olarak, bu Nato`cu bu emperyalist bu aşağılık darbenin karşısındayız. Kanımızın son damlasına kadar mücadele etmezsek yuh olsun bize. Dişe diş, kana kan !

1 yorum

Milli Mücadelecilik öyle bir şey değil.
Milli Mücadeleci, hiçbir kınayanın kınamasından çekinmeden her zaman doğruların peşinde olan insandır.

Bir Cevap Yazın

*